podujatia 2

Gravid joga – cvičenia

By 9. júla 2019 No Comments

Tehotenstvo predstavuje v živote ženy veľmi špeciálne a vzrušujúce obdobie, počas ktorého dochádza k mnohým fyzickým, psychickým a hormonálnym zmenám. Vyžaduje si od budúcej mamičky silu, vytrvalosť, flexibilitu, vnútorný pokoj, vyrovnanosť, uvoľnenie, intuíciu ale aj odovzdanie sa.

Gravidjoga je tehotenské cvičenie venované budúcim mamičkám. Využíva jemné a šetrné pohyby, dýchacie techniky a meditáciu, ktoré pomáhajú udržať energiu ženy v rovnováhe, pretože práve tá je kľúčom k zdravému telu a vyrovnanej mysli. Tehotenská joga prehlbuje vnútornú komunikáciu medzi mamičkou a dieťatkom a vedie ženu k intenzívnejšiemu prežívaniu tohoto jedinečného spojenia.

Gravidjoga zároveň pomáha budúcej mamičke vyrovnať sa s rôznymi (častokrát aj nečakanými) zmenami, ktoré ju v tomto období čakajú. Má blahodárny účinok na chrbticu, podporuje prácu s panvovým dnom a jeho prekrvenie, posilňuje telo, pomáha vyrovnať sa s rôznymi ťažkosťami (kŕčové žily, ischias, bolesti chrbta, nahromadenie vody v nohách…) navodzuje vnútornú rovnováhu a pokoj mysle. Priaznivo ovplyvňuje nielen obdobie tehotenstva ale aj priebeh samotného pôrodu a šestonedelia.

Neodlúčiteľnou súčasťou cvičenia je správne dýchanie (spoznanie svojho dychu, jeho vnímanie a správne využitie). To má totiž obrovský význam nielen v tehotenstve, ale aj pri samotnom pôrode. Správna práca s dychom značne uľahčuje pôrod a pomáha lepšie zvládať pôrodné bolesti. V podstate je tehotenstvo ideálnym medzníkom v živote ženy, kedy s jogou začať.

Čo si doniesť 

pohodlné oblečenie, v prípade chladných nôh – ponožky, pitný režim

Čo získam

na kurze sa naučím správne dýchať a používať dýchanie v stresových situáciách, kompletná príprava tela k pôrodu vrátane informácii o pôrodných pozíciach, úľavových polohách a pohyboch, panvovom dne + práca s ním, rôzne informácie o vplyve konkrétnych cvikov na rôzne zdravotné problémy, prípadne na podporenie správnej polohy bábätka

Lektor: Katka Jurenková

Počet lekcií: možnosť predplatenia na 1 mesiac – počet lekcií podľa aktuálneho mesiaca

Príspevok:  7 Eur/1hodina (pri predplatení na 1 mesiac), jednorázový vstup 8 Eur/1hodina

 

Na jednorázové vstupy je potrebné sa prihlásiť (kvôli kapacite priestoru) telefonicky +421 949 481 246. Na kurzy je potrebné sa prihlásiť mailom na: harmonymama.info@gmail.com – kde treba uviesť meno, telefónne číslo, týždeň tehotenstva (alebo predpokladaný termín pôrodu) a časy, ktoré na cvičenie vyhovujú.

Leave a Reply

Created with ❤️ by takto.sk